PORADNIK

Mamy przyjemność przedstawić Państwu wstęp do naszego poradnika dla „fotografowanych”.

Jest to krótkie, autorskie opracowanie, którego celem jest zwrócenie uwagi naszych „modeli” na pewne często zwyczajne i oczywiste kwestie, które mogą jednak okazać się istotne i pomocne podczas naszej wspólnej przygody. Mamy świadomość, że nie odkrywamy niczego nowego, ale jako fotograf ślubny i fotograf dziecięcy, bazując na naszym doświadczeniu, chcemy zwrócić Waszą uwagę ma kilka subtelności, które pozwolą uzyskać lepszy rezultat, na którym nam wspólnie zależy.

Niniejszy materiał ma za zadanie jedynie zasygnalizować kilka wątków, które w pełnej formie, w postaci poradnika, przekazuję Wam po podpisaniu umowy o współpracę, kiedy tuż, tuż, przed Wami jest zbliżająca się: sesja ślubna, sesja niemowlęca, czy też sesja dziecięca, rodzinna lub biznesowa : )

 

Część poradnika dedykowana dla PAR MŁODYCH …

Ogólnie

  • Jestem do Waszej dyspozycji również przed ślubem i weselem. Jeżeli chcecie omówić ze mną szczegółowy plan Waszego wydarzenia, będzie to bardzo pomocne dla nas wszystkich i pomoże mi być gotowym na każdy element, który zaplanowaliście.
  •  Poproście swoich rodzinnych fotografów, aby nie aktywizowali się zbyt mocno podczas błogosławieństwa, zaślubin oraz tortu weselnego. Ich obecność i nadmierna aktywność zbyt blisko Was, z pewnością zaszkodzi nam wszystkim – chętnie wyjaśnię osobiście, co mam na myśli : )

 

Kościół

  • Kroczcie powoli w stronę ołtarza i powoli wychodźcie z kościoła. Zachwycajcie się obecnością Waszych bliskich, którzy specjalnie dla Was tam się znajdą. Warto spojrzeć również na piękny wystrój kościoła. Szybkie tempo wejścia i wyjścia  nie pomoże w wielu kwestiach, również tych na które musi zwrócić uwagę fotograf ślubny ale to wszystko chętnie Wam wyjaśnię podczas spotkania.
  • Jeżeli zaplanowaliście efekty specjalne Waszego wydarzenia poinformujcie mnie o tym wcześniej.

 

 Zaślubiny

  • Moment zaślubin to główny powód, dla którego spotkacie się wszyscy tego wyjątkowego dnia. Niektórzy z Waszej rodziny, przejadą setki kilometrów, aby z Wam być w tym czasie. Celebrujcie każdą chwilę i przede wszystkim w trakcie przysięgi patrzcie na siebie a nie na księdza. Powoli nakładajcie sobie obrączki.

Wesele

  • Wesele to żywioł. Jest jednak metoda, aby odnaleźć się w tym i wykonać dla Was  mnóstwo wspaniałych zdjęć weselnych. Więcej wskazówek znajduje się w moim poradniku.

 

Część poradnika dedykowana dla RODZICÓW, który przywożą swoje pociechy do nas 

  • Jeśli masz konkretne życzenia i oczekiwania co do tematyki zdjęć prosimy, abyś dał nam o tym znać wcześniej, najlepiej podczas umawiania terminu sesji fotograficznej.
  • Jeśli wykonujecie ciekawe zawody, macie super hobby lub inne powody, dzięki którym sesja dziecięca lub rodzinna powinna zawierać konkretną tematykę lub akcenty, fanty, śmiało powiedzcie nam o tym! Zadbajmy wspólnie o to, aby Wasze zdjęcia poza najdroższymi osobami,  zawierały akcenty bardzo istotnej i bliskie Waszemu sercu.
  • Na sesję zabierzecie ze sobą dobry humor, po naszej stronie również go zapewniamy : )

 

i dużo, dużo więcej w pełnej wersji dokumentu…